| ParisHilton a întrebat:

Salut, am 17 ani jumate si am si eu o poveste. Cand stau asa uneori ma întristez si imi spun in gând: de ce eu, de ce, ce am? Fac lucruri pe care n-as vrea sa le fac si imi pare rau. de ex cand m-am m****bat prima data am zis ce am facut? De ce eu, Ce tot am + mai multe probleme si n-am cui sa i le povestesc mama este plecata in strainănate iar tata e mai mereu cu masina plecat îl vad rar si imi zic ca daca am facut X sau Y oare sunt normal? chestii de genul acesta n-am cu cine sa vorbesc si eu. Oare il dezamagesc pe Dumnezeu? De ce fac asta? Imi pun tot felul de intrebari. offf...mă intristez de nu mai pot uneori si mai si plâng. Astept pareri si de la voi. Va mulțumesc! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Copile,nu stiu care sunt problemele tale psiho-emotionale dar ti as recomanda sa le rezolvi la un psiholog. Ai la școală.
Cat despre comportamentul tau compulsiv, anxietatea si stările de triste, le poti trata. Exista medicamente care alungă tristețea și iti dau curaj. Nu are Dumnezeu vina ca nu stii tu de ele. Dacă te rogi si te astepti sa ti se echilibreze singur creierul, iti spun ca o faci degeaba. Exista pediatru care iti poate prescrie un antidepresiv. Ele dau incredere in tine si taie libidoul deci si nevoia de a te mastur.ba

| zăGhost a răspuns:

Este o chestiune biologica, normala de la o anumita varsta.

| StefanStefan3000 a răspuns:

Treaba cu mast. urbarea eu fac asta de 3 ani..pentru mine este ceva gen "De ce da?" "De ce nu?" Si nu gasesc motive penteu de ce nu asa ca...dar e sanatos intr-un fel. Observ ca esti credincios..nu iti pot da un sfat exact despre asta deoarece nu ma pasioneaza prea tare credinta, nu ma regasesc. Daca vrei sa vorbim da-mi Face.book tau