| dianaaaaax a întrebat:

Aseară m-am trezit cu nişte bubiţe foarte mici pe tot spatele. Nu mă mănâncă, nu nimic. Le-am dat cu puţin spirt, parcă s-au mai strâns puţin. Ştiţi de la ce ar putea fi şi cum aş putea scăpa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu am patit. E posibil sa te fi iritat de la ceva sau sa apara din cauza caldurii, a transpiratiei. Iti trec singure, sa nu le bazai.

| StefanAdrian911 a răspuns:

Totul tine de caldura de afara, si de transpiratia pe care o scoti din corp.
O sa scapi de ele, de la sine.

| Deliiiiiia a răspuns:

S.ar putea sa fe varsat de vant...prima dat stiu ca apare pe spate si fata(parca)...nu neaparta trebuie sa te manance...la mine au aparut ca asa. zise "cosuri"...sau poate fi o alergie de la un anumit aliment!

| dianaaaaax explică (pentru Deliiiiiia):

Mă gândeam şi eu la alergia asta la un anumit aliment ori mai luasem în calcul varianta cu căldura. La vărsat de vânt ştiu că bubiţele sunt umplute cu apă. Oricum, mulţumesc.