| RaisaPretty a întrebat:

Ati fos vreodata la psiholog?
Ce imi puteti spune despre acesta experienta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am fost la mai multi.Te intreaba despre problema pe care o ai si apoi iti da sfaturi folositoare si tehnici de rezolvare a problemei si incercarilor prin care treci.O sa lucrati impreuna la rezolvarea problemei adica tu sa respecti ce zice el iar el sa te consilieze.
Nu e nimic de temut si nici de rusine, sa stii.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la doi, dar cand eram mic asa ca nu mai tin minte exact, dar au fost total diferiti unul fata de celalalt.
Cu primul nici n-am vrut sa vorbesc prea mult si abia asteptam sa se termine ca sa plec de acolo si al doilea pot sa zic ca m-a ajutat destul de mult.

| WarriorCat a răspuns:

Te pune pe o canapea, lungit/ă cu vederea la tavan și îți pune întrebări legate de problema pe care o ai.

Nu pot să spun că a fost o experiență minunată / groaznică. A fost de parcă ai vorbit cu mama.

| EuforikcuKappa a răspuns:

Sunt un psiholog in devenire.
De ce as alege sa merg la unul?
Merita sa incerci, cu siguranta te poate ajuta!