| Digital112 a întrebat:

Au venit rezultatele de la analize si unele au iesit prea mari sau mici, doctorul meu imi spune mereu ca sunt bune si se uita in graba si zice ca "da, da e bine"
Se pricepe cineva sa-mi zica si mie dc au iesit asa?

HEMOGLOBINA ERITROCITARA MEDIE 28.7 pg 29.0-33.5

EOZINOFILE 4.9 % 0.0-4.1

MONOCITE 10.0 % 0.0-7.0

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai tu ai raspunsurile acolo. De exemplu: HEMOGLOBINA ERITROCITARA MEDIE = 28, 7 si 29.0-33.5 alea sunt limitele normale. Asta inseamna un pic de anemie. Si asa mai departe. Poate ca tie nu ti-a spus dar o fi vorbit cu parintii daca esti minor.

| Digital112 explică (pentru Salontanul):

Am 18 ani, doar cu mine vorbeste, adica nu prea vorbeste.
mor sau ceva de genu?

| Salontanul a răspuns (pentru Digital112):

Nuuuuuuuuuuuu! Nu se moare din atata. Imi pare rau ca ti-am raspuns tarziu dar sunt internat in spital si nu este voie cu laptopul.