| RAY a întrebat:

Aveti incredere in produsele bio sunt ele mai bune ca cele obisnuite? as vrea sa stiu cine a cumparat protuse de la forever young /aloe vera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Dupa mintea mea, produsele bio si comertul se cam exclud reciproc. Bio poate fi ceea ce produci singur, pentru consum propriu, in momentul in care cumperi un produs, nu ai absolut nici o garantie ca e bio. Si sunt convins ca in majoritatea covarsitoare a cazurilor nici nu este.
In privinta cosmeticelor bio, aceasta alaturare nu imi poate provoca decat zambete...

| Narcis2007 a răspuns:

Eu am un sampon bio(nu de la cele mentionate de tine) si pot spune ca e foarte bun(acum nu stiu daca e placebo sau nu)

| RAY explică (pentru Narcis2007):

Pasta de dinti de care ai

| Narcis2007 a răspuns (pentru RAY):

Parodontax (e roz)

| RAY explică (pentru Narcis2007):

As vrea sa iau aloe vera pasta de dinti ce spui e buna? am auzit ca aloe vera e buna n-am gasit nimic stiintific

| Narcis2007 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot sa spun daca e buna sau nu, nu am folosit... poti sa incerci totusi, nu cred ca poate fi rea

| kurinkita a răspuns:

Marketing at its best, sau pe romaneste, tepe scumpe, vezi BioCare, HerbaLife, etc...

| Danzell a răspuns:

Stai linistit ca alea numai bio nu sunt.
bio pe scurt, inseamna ca un produs sa nu fie procesat chimic, intr-un mod nepoluant.
produsele bio/eco/organice/whatever, ar trebui verificate de MADR. nu pot spune sigur dar am impresia ca exista si o lista cu produsele certificate.

eu personal nu am incredere in astea din Romania. fie ele importate sau produse aici, din simplul fapt ca nu sunt controlate in mod strict.

| Lhurricane a răspuns:

Eu am folosit varianta aloe vera si par sa dea rezultate, acum depinde de la persoana la persoana si de la situatie la situatie dar sfatul meu, incearca, nu sti pana nu vezi cu ochii tai.

| RAY explică (pentru Lhurricane):

1 ce produse, 2 ce rezultate in cat timp?

| Lhurricane a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu mai stiu numele produselor, era un fel de gel cu aloe vera care initial il beam pentru imunitate dar am folosit si pastile pentru probleme cu arsuri, si tot asa un fel de gel pentru dureri de gat, afte. depinde dar numele chiar nu il mai stiu laughing

| RAY explică (pentru Lhurricane):

La multi ani

| RAY explică (pentru Lhurricane):

Cica e lider mondial in de astea eu as vrea o pasta sa-mi iau sunt mai sceptic de fel

| Syela a răspuns:

Eu zic ca sunt mai ok produsele bio. Evident nu exista produs bio in adevaratul sens al cuvantului dar sunt mult mai ok. De exemplu un sampon normal de la elseve(de ex) contine ogramada de ingrediente care se gasesc si la solutiile de curat parchetu(de ex). Sunt solutii foarte daunatoare pe care le contin, iar aceste solutii nu se gasesc in produsele bio sau profesionale).

| Kinezuul a răspuns:

Produsele bio din punctul meu de vedere sunt cele mai bune si sanatoase pe deasupra