| anonim_4396 a întrebat:

Azi am mancat asa : doua bomboane cu cirese, o punga mica de napolitane, trei bomboane mai mari cu crema ( da nu foarte mari ), un corn mediu, sarmale de post si salata boeuf sad. Acum imi e greata putin si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa vomit, ca nu imi place. sad Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ia o tableta de No Spa si bea ceai de ghimbir sau de sunatoare.Nu mai manca nimic azi.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
un ceai cu lamaie/si miscare lenta, incearca sa faci o plimbare.
Craciun fericithappy

| Vi003 a răspuns:

Incearca sa nu mai bagi nimic in stomac, sugi o Vitamina C! Ai grija, nu supara fierea chiar acum, de sarbatori. Da-i un telefon medicului tau si vezi ce-ai de facut. Grija mare!

| Florenta16 a răspuns:

Bea un ceai sa te relaxezi putin, si ia si suge un dicarbocalm daca ai in casa, calmeaza stomacul si alimentele din el. puneti eventual o sticla cu apa calda pe burtica sau stai cu mana stanga pe ea, se zice ca atrage energiile negative. Ai grija de tine si Craciun fericit!
p.s. poti lua un colebil.

| giony54 a răspuns:

Ia o lingura de bicarbonat dizolv-o in apa si bea si trece fara sa vomiti si nu mai manca atate euri combinate ca ai dereglat fierea.Salata de beuf te-a pus bine.

| bombarara a răspuns:

Un ceai cu menta.

| cMmHaarpCord a răspuns:

Mananca lamaie.

| lilifoxy90 a răspuns:

Incearca sa iesi la aer liber si sa bei un ceai verde sau sa mananci citeva felii de lamiie