| Mierlacioiu_Horia_1977 a întrebat:

Baietelul meu de 6 ani are un abces galbel micut sub limba, ca un cos.
Am pus degetul pe el este putin cam tare si nu ma lasa sa- l storc. Oare daca il sparg se vindeca la fal ca cele ce le stoarcem pe alte parti ale corpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

MERGI LA MEDIC; nu te juca cu asa ceva!

| Chubby2104 a răspuns:

Nu am habar ce ar putea să fie, dar sună grav. Consultă medicul de urgență. În niciun caz nu îl stoarce!