| Melinameliem2023 a întrebat:

Buna! A facut cineva operatie buco~maxilo-faciala sau ortognata? Cine imi poate da toate detaliile? Va rog dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Trebuie sa fi mai specifica. Si o extractie de masea de minte se încadrează in categoria de operatii b-m-f...

| carevaescu a răspuns (pentru carevaescu):

Buco-maxilo-facial înseamnă ca se afla in zona gurii, maxilarului si a fetei. Asa ca orice operație in acea zona intra in categoria aceasta

| Melinameliem2023 explică (pentru carevaescu):

Mandibula de jos trebuie adusa mai in fata!