| NadarraXD a întrebat:

A mai luat cineva comprimate efervescente Zinkit? Daca da, va rog sa-mi spuneti care e intervalul de timp corect intre pastila si masa. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,poti sa ai si tu ca femeie o lipsa de testosteron care sa iti aduca probleme de genul acesta. Ia-l, dar acesta se ia intre masa de dimineata si masa de pranz, nu seara! Daca masa de dimineata o consumi la 8:00 si pranzul pe la 14:00, poti sa iei zincul de la 11-12:00.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Suplimentele se iau dupa masa, la 30 de minute,cand poti bea si apa,dar asta tine si de ce mananci. Daca mananci carne,nu ai voie sa bei apa o ora,ceea ce inseamna ca nu poti lua nici suplimentele.
Zincul se ia in special cand esti racit/a sau cand ai hipogonadism(la barbati), in caz de thda sau daca iti creste nivelul histaminei, ceea ce duce si la alergii. Daca simti un gust metalic in gura, ai dureri de cap sau ameteli, sa stii ca este de la surplusul de zinc si ca trebuie sa opresti administrarea. Cu suplimente, este usor sa te supradozezi.

| NadarraXD explică (pentru Donsavas):

Pe prospect scrie ca inainte de una din mesele principale, dar nu precizeaza intervalul de timp. Mie, doamna doctor mi-a recomandat Zinkit-ul pentru caderea parului, nu pentru altceva, si pauza e abia la trei luni.

| NadarraXD explică (pentru Donsavas):

Bine!

| Donsavas a răspuns (pentru NadarraXD):

Da,poti sa ai si tu ca femeie o lipsa de testosteron care sa iti aduca probleme de genul acesta. Ia-l, dar acesta se ia intre masa de dimineata si masa de pranz, nu seara! Daca masa de dimineata o consumi la 8:00 si pranzul pe la 14:00, poti sa iei zincul de la 11-12:00.