| BBAlyss a întrebat:

Buna
Aceasta intrebare este adresata fetelor
De fiecare data cand sunt "bolnava" in prima zi daca sunt la scoala ma patez desi folosesc Always Ultra Night, iar asta e o mare problema deoarece eu nu stau 6 ore in aceeasi clasa, trebuie sa ma mut uneori si nu vreau sa las vreun scaun patat in alta clasa

As vrea sa imi spuneti ce as putea sa fac pentru a nu ma mai pata.Sa folosesc absorbant si sa pun si vata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Incearca sa porti boxeri din aia mai lati...gen cum sunt pentru baietihappy se gasesc si pentru fete asemanatori. ei vin mai bine pe picior si astfel iti vor sustine absorbantul mai bine. nu purta din aia normali pentru ca nu sunt atat de eficienti pe cat par. si in leg cu abs.ia-ti always de care vrei, nici mare nici prea mic. totusi nu poti purta din alea prea mari si sa te simti ca intr-un pampers. si daca stii ca te patezi.schimba-l din ora in ora.sau la doua ore. bafta!

| WeaponGirl a răspuns:

Ai putea sa folosesti si ob si absorbant in acelasi timp,bineinteles ob-ul schimbat la fiecare pauza, dar si ideea cu vata e buna, ai grija cum iti pozitionezi absorbantul si vezi sa nu se umple prea tarewinking

| Bubu1234 a răspuns:

Folosese Always ULtra maximum (adica cu 6 bulinute umplute). Te asigur ca nu te patezi. Acuma depinde si cat stai tu jos pentru ca atunci ti se umple cel mai mult. Funda plss :*