| AdrianaValentina a întrebat:

.acum 2 saptamani am facut baie impreuna cu prietenul meu si i am facut un oral. Dupa ne am dus in pat si am mimat actul sexual..Eu sunt virgina,dar este vreo sansa sa raman gravida? Mi a venit ciclul si am avut si stari de greata si m am simtit balonata, si mi e pofta de multe chestii ..si daca vreau sa beau ceva alcool imi vine greata. Sunt umpic panicata sa fac testutul de sarcina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| AdrianaValentina explică (pentru bursuc001):

Adevarat a inviat. Multumesc la fel

| bursuc001 a răspuns (pentru AdrianaValentina):

Cu plăcere happy

Mulţumesc şi euwinking

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce s-a pornit menstruatia posibilitatea unei sarcini este exclusa deoarece in caz contrar aceasta nu se mai pornea. Fiindca de la acea mimare de sex in caz de instalare de sarcina se producea la cateva zile nidatia ceea ce ar fi impiedicat menstruatia. Starile tale de greata si balonare se datoreaza altor cauze medicale sau psihice.Nu are sens sa-ti faci testul de sarcina decat in cazul in care menstruatia nu va decurge in conditii normale ca durata, cantitate si flux de eliminare a menstrei.In nici un caz nu poate fi vorba de o sarcina Multa sanatate.

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi posibil sa ramai atunci cand ati mimat actul din lichidul lui preejaculator care era proaspat contaminat cu spermatozoizi. Depinde insa ce ati facut exact. Mai putin probabil din baie dar se poate si asta daca mediul era puternic alcalin (ati folosit saruri de baie).
Simptomele de sarcina nu apar asa de repede, deci stai linistita din acest punct de vedere.
Poti sa ramai IN ORICE ZI A CICLULUI. Vezi aici:
http://www.qbebe.ro/......ciclu__q__
Daca ai avut menstruatia la cateva zile dupa acea joaca, sansele sa fi ramas devin ceva mai mici, dar daca ai avut-o imediat, ai putea ramane in anumite conditii. Testul de sarcina fa-l in cam o saptamana si respecta exact ce scrie pe prospect. Nu renunta la testul de sarcina, daca te situezi in acel procent infim in care sa fi ramas macar stii si poti sa faci ce e de facut.
Punand toate cele de mai sun cap la cap, as crede ca nu esti gravida, insa ar fi bine sa iti inveti lectia si sa nu va mai jucati cu lichidele lui in jurul tau :)

| Negoiu a răspuns:

Dacă ai făcut oral cum să mai fii VIRGINĂ? Faptul că mai ai himen nu înseamnă că mai eşti inocentă! Nedeflorată nu este sinonim cu virgină, atenţie la exprimări!

| AdrianaValentina explică (pentru Negoiu):

Din punct de vedere medical esti virgina pana la actul sexual in sine

| Just4Joker75 a răspuns:

Si el ti-a facut oral? sfatul meu este ca ar trebui sa faci acel test de sarcina sa vezi daca esti sau nu insarconata

| AdrianaValentina explică:

Testul*

| florinalin89 a răspuns:

Trebuie sa fii responsabila si sa faci testul de sarcina! E singurul care iti poate spune exact daca esti sau nu.In unele cazuri ciclul mai poate aparea cateva luni si dupa ce ai ramas asa ca nu te poti baza pe asta. Orice ti-ar spune altcineva sunt doar pareri nu dovezi care sa te ajute! Sper ca vei lua in considerare ce ti-am spus!

| lovetheyfunny a răspuns:

Daca el a ejaculat in apa dupa ce iai facut oralul este cam posibil sa ramai, dar aseapta inca o saptamana si ceva altfel nu poti face tesstul