| DorinAdrian a întrebat:

Buna, acum 4 luni am umplut o sticla cu spirt si de atunci pana azi in fiecare seara pulverizez cu ea prin camera si pe canapea, vreau sa stiu, e un pericol de sanatate ca inhalez spirul pe care-l pulverizez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spirtul nu trebuie inhalat, ci baut... sub forma de PALINCA este SANATATE CURATA!
Se consuma cate o stampa (33ml) inainte de fiecare mancare satioasa de pranz... happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa pulverizezi spirt prin casa? Doamne fereste! Stii ca spirtul contine zahar si pateaza, ramane lipicios? In rest, stiu oameni care ani de zile au baut spirt (trecut prin paine) si n-au murit.

| darrio2007 a răspuns:

Dar de ce il pulverizezi?

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Se "abureste" mai bine de la spirt big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Yes.

| anonimg a răspuns:

Orice nu este oxigen este periculos.
Cunosc în trecut pe cineva care în loc de aftershave folosea spirt, și mai târziu a avut probleme cu vederea.