| Kat29 a întrebat:

ACUM O SA MA ADRESEZ CATRE FETELE/BAIETII CARE AU SAU AU AVUT ACNEE.
Am scapat de acnee si acum au inceput sa mi se faca iar pustule si cosuri sub piele ( am ten mixt). Inainte nu aveam o rutina de ingrijire ( doar ma spalam pe fata cu un gel de la Avene si mergeam la cosmetica )
AM NEVOIE DE UNA URGENT! +recomandari de produse

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la un dermatolog, nu scapi de cosuri doar cu creme.

| Kat29 explică (pentru aXy99):

Am fost la dermatolog de foarte multe ori si nu am primit un tratament care sa ma ajute, ba chiar mi-a afectat starea. Dupa ce am incetat sa folosesc produsele recomandate de dermatologi lucrurile au inceput sa fie mai bune.

| aXy99 a răspuns (pentru Kat29):

Eu am facut 6 luni tratament cu sotret. Intr-adevar, in primele zile/ saptamani, situatia pare sa se agraveze, dar se remediaza dupa un timp. Pe langa pastilele pe baza de isotretinoin am folosit multe creme si geluri pentru fata si spate (depinde unde ai cosurile).