| goddess a întrebat:

Buna all, am 15 ani si am o problema de duminica.Am mancat mazare pe la ora 7-8 seara iar dupa aceea a inceput sa imi fie greata si sa ma doare burta(cand imi vine sa vomit niciodata nu pot). Durerile inca nu s-au terminat si nici starile de greata. Mi-am pierdut si pofta de mancare iar astazi am mancat putin la scoala un corn cu caramel si cand am ajuns acasa o portocala si nimic altceva de atunci.Am fost astazi la scoala si m-au trimis la medicul de familie sa imi dea trimitere la un medic.Am fost si mi-a dat.Acum 2 ani am fost internata in spital ca suspecta de apendicita dar pana la urma am avut o raceala la stomac pe care doctorul de familie si cel al scolii cred ca este posibil sa o repet din nou. Durerea este peste tot si mai ales jos in spre uretra unde simt ca si cum mi-ar fierbe ceva acolo, iar cand doctorul de familie m-a consultat si m-a apasat pe burta ma durea doar in partea dreapta.Nu este o durere mare si cateodata simt ca si cum mi-ar fierbe burta sau este ceva miscator acolo.De sambata am inceput sa am foarte mult si des secretii vaginale, imi curge excesiv. Poate fii datorita masturbarii? Deoarece am facut-o sambatasad
Vineri ma voi duce la acel medic la care am trimitere si imi va face o ecografie(nu am mai facut pana acum). Ma gandesc ca poate sa imi fie uretra sparta? Nu am dureri cand urinez sau schimbarea culorii urinei. S-au poate fii din cauza mazarei? Imi este frica deoarece voi merge insotita de mama mea cu care am o relatie groaznica si nu comunicam.Multumesc,dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Ce tot vorbești acolo, dragă @goddess?
URÉTRĂ s.f. Canal prin care se scurge urina din vezica urinară în afară. // (În forma uretr-, uretro-) Element prin de compunere savantă cu semnificația „(referitor la) uretră", „uretral". [Var. uretru s.n. / < fr. urètre, cf. gr. ourethra].
Masturbarea nu are nicio relevanță; nu confunda lichidul care apare în urma excitației, cu lichidul secretat cu ceva timp înainte de a-ți veni menstruația (care este perfect normal).
Mazărea este cea care a declanșat răul. Este posibil să fi fost vorba de o toxiinfecție alimentară, pe care medicii au considerat-o infimă pe lângă faptul că va trebui să te supui operației de apendicită.
Așadar, nu îți face probleme în privința mamei tale, pentru că nu va afla nimic jenant.
Sănătate!

2 răspunsuri:
| Miranda29 a răspuns:

Buna...s-ar putea sa se fii activat apendicita de te doare asa de rau.si nu cred ca este din cauza masturbarii, in fine mult noroc la doctor si insanatosire grabnica!

| goddess explică (pentru Miranda29):

Buna,multumesc pentru. urare, nu cred ca este apendicita deoarece nu ma prea doare acolo, si din cate stiu ar trebui sa vomit si sa ma doara rau acolo.Acum 2 ani am fost internata in spital ca suspecta de apendicita dar pana la urma am avut raceala la stomac.Multumesc pentru. raspuns. happy