Întrebare recomandată | R0CA19 a întrebat:

Hey! as vrea sa imi pun lentile de contact, deoarece ochelarii sunt foarte incomozi. pe voi cat va costa intretinerea lor? cum se simt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lentilele sant incomode fata de ochelarii conventionali, nu le recomand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ochelarii sunt incomozi de lentile ce sa mai zicem. Trebuie sa iti bagi diverse chestii in ochi, sa pui picaturi sa nu se usuce, sa le scoti noapte, sa le pui dimineata samd

| R0CA19 explică (pentru suntserios):

Pai e problema ca mereu lovesc ramele, sau imi dau altii peste ochelari, chestii de genu

| TipaS a răspuns:

Lentilele,la început sunt incomode dar după te obișnuiești cu ele. 100 lei

Baftă!

| nicols a răspuns:

Buna, Eu imi iau Soflens de la Bausch and Lomb. Dau 84 lei si ma tine 3 luni. Am aceeasi dioptrie la ambii ochi. Daca ai dioptrii diferite trebuie sa iei 2 cutii, dar timp de 6 luni nu vei mai cheltui alti bani. Iti mai trebuie si o solutie 35-40 lei, care te tine tot pana la 6 luni. Le iau de aici si recomand cu incredere: http://medlens.ro/

| DanielaSiPunct a răspuns:

Ca sa fiu sincera, lentilele sunt o porcarie, sunt f.f.f.f. incomode. Poti ruga parintii sa iti iei niste ochelari pe placul tau (design, culoare)

| R0CA19 explică (pentru DanielaSiPunct):

Imi plac ochelarii ca si design, dar problema e ca eu sunt smucita de felul meu si mereu lovesc ramele.

| Oendoendo828 a răspuns:

Nu ti le recomand, sunt incomode si poate afecta ochii, fundita?

| Mariana_Gheorghe_1978 a răspuns:

Aici am vazut la 15 lei bucata, mi-am zis sa le incerc, eu am dioptrie -2.5 cu -2.25, sunt confortabile si le-am tolerat de la inceput, daca faci sport chiar merita in comparatie cu ochelarii https://lentiledecontact.net/lentile-medicale

| Cristiantstar2005 a răspuns:

Sunt mai scumpi un pic
Pentru mine dar cred ca o sa-ti placa