| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Buna am 13 ani si 6 luni iar de la 6 ani am o alergie groaznica.
Pe la 9 ani am mers la Bucuresti si am facut un test sunt alergica la animale plante praf de toate felurile etc.
Am fost diagnosticata cu Rinita alergica cred ca de atunci mi sa inrautatit.
Tot timpul am nasul infundat, staranut si imi curge.
Am luat Ketotifen, Nasonex, alerid.claritin,mai nou vibrocil si nasaleze dar nimica, aeriusmedicamente homeopate si multe dar nu le mai tin minte plus picaturi.
De atunci mi s-a deformat groaznic nasul.
Iar acum cand incerc sa-mi pun vibrocil(am incercat gelul l-am terminat acum folosesc picatri) ma doare in capat undeva aproape de frunte.
Va rog din suflet sa-mi spuneti ce as putea face?
am incercat am mers la mare si am tras apa pe nas si am scos-o pe gura nimica am mers dimineata pe la 6:00 eram pe plaja am incercat in fiecare anotimp crezand ca mirosul de mare o sa ma faca sa nu mai stranut dar nu a mers mai rau ma apuca stranutul

P. S:
Intrebarea despre pastilele de slabit era pentru mama

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

In comuna Ucea de Sus din judetul Brasov exista un domn doctor numit Cioran. Dansul a inventat un aparat (pentru care are si brevet de inventie) cu ajutorul caruia te scapa de alergii. Din cate mi-a spus fratele meu (care avea alergie la polen si l-a ameliorat enorm) aparatul se bazeaza pe electromagnetism, medicina chinezeasca etc. Nu e dureros deloc, doar ca trebuie sa faci mai multe sedinte (cam 12) timp de 12 zile diferite din cate tin minte. E un om mai in varsta, si la el mergi doar cu programare, dar gandeste-te ca la el au venit oameni din toata lumea. Se ocupa doar de probleme de ochi si de alergii. Intereseaza-te si sper sa te ajute raspunsul meu.

5 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Nu o fi sinuzită?

| Dianné a răspuns:

Noi nu suntem in masura sa ne dam cu parerea happy
Mai bine mergi la un medic sa te consulte happy

Pupici :*

| Casandra a răspuns:

Imi pare rau pentru tine...mai bine roaga-te la Dumnezeu, el sigur te poate ajuta!

| OneMoreGirl a răspuns:

...Mai bine ai intreba un doctor...

| Xtina_8376 a răspuns:

Ceea ce ai luat tu ti'a fost prescris de medicul care te'a diagnosticat cu acea alergie? sau ai incercat tot ceea ce ai auzit la tv, la prieteni sau mai stiu eu? pentru ca nu la toata lumea are efect daca incearca 100 produse
este un tratament pe care posibil ti l-a prescris doctorul sa iei in fiecare zi 2-3 pastile dim si alte 2-3 pastile seara
daca dupa un timp de tratament alergia nu da nici un semn de imbunatatire, mai exista acum un vaccin pentru alergii
fratele meu se confrunta cu aceeasi problema este alergic la praf si par de pisica si a luat vreo 2 ani tratamentul cu pastilele prescrise de doctor si nu s-a ameliorat foarte mult in sensul ca a stat pe loc nici nu s-a agravat
acum face un vaccin pe saptamana care costa 70 lei si ar putea fi mult mai eficient...intreaba la medic de vaccin vezi ce iti spune happy