| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Buna am 14 ani si 8 luni iar de la 7 ani am o alergie groaznica.

Pe la 9 ani am mers la Bucuresti si am facut un test sunt alergica la animale plante praf de toate felurile etc.

Am fost diagnosticata cu Rinita alergica cred ca de atunci mi sa inrautatit.

Tot timpul am nasul infundat, staranut si imi curge.

Am luat Ketotifen, Nasonex, alerid.claritin,mai nou vibrocil si nasaleze dar nimica, aeriusmedicamente homeopate si multe dar nu le mai tin minte plus picaturi.

De atunci mi s-a deformat groaznic nasul.

Iar acum cand incerc sa-mi pun vibrocil(am incercat gelul l-am terminat acum folosesc picatri) ma doare in capat undeva aproape de frunte.

Va rog din suflet sa-mi spuneti ce as putea face?

am incercat am mers la mare si am tras apa pe nas si am scos-o pe gura nimica am mers dimineata pe la 6:00 eram pe plaja am incercat in fiecare anotimp crezand ca mirosul de mare o sa ma faca sa nu mai stranut dar nu a mers mai rau ma apuca stranutul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Daca ai alergie la asa multe lucruri nu e o rezolvare sa iei atatea medicamente, trebuie sa inlaturi cat poti de mult din lucrurile alea si mai ales sa faci desensibilizari la ce esti alergica. Du-te din nou la un alergolog la Bucuresti sa iti faca asta. Probabil ca esti dispusa si la astm

| MMihai a răspuns:

Mergi și vorbește cu medici, nu mai încerca sfaturi „după ureche!".

| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la doctor nu inteleg nimic

| gigel68 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, sincer. dar nu cred ca ar trebui sa cauti raspuns aici la problema ta. sunt cateva forumuri medicale, ai putea sa le cauti pe google si sa intrebi acolo. cel mai bun sfat e al unui medic. iar pentru durerea pe care o simti in frunte trebuie sa mergi la spital sa te consulte un doctor.

| kessu a răspuns:

Nu sunt medic dar merita sa te rogihappy