| puffiannemari1407 a întrebat:

Am 14 ani fără 3 luni și anul trecut în luna Mai mi-a venit menstruaţia dar de atunci nu mi-a mai venit și am fost la un Doctor Ginecolog spunându-mi că nu am absolut nimic.
De ce credeţi ca nu mi-a venit?
Ce aș putea să am dacă nu am vreo răceala?
Vreau să menţionez ca nu mi-am început viaţa sexuală și menstruaţia mea a ţinut 2 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rd79 a răspuns:

Deci ginecologul iti spune ca esti OK, si tu vi si intrebi pe specialistii de pe TPU, ca sa fii sigura?

| puffiannemari1407 explică (pentru Rd79):

Ok nu este deoarece eu tot am avut înţepături și încă am și eu vreau doar o părere nimic mai mult

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Deci ai avut prima menstruatie. O astepti pe a doua. Ele pot fi si neregulate.

| puffiannemari1407 explică (pentru Donsavas):

Asta știu dar chestia este că mie de apoape un an nu mai mi-a venit și unei colege îi se întâmplat la fel și la ea a fost de fapt de 3 luni așteptarea pentru a doua menstruaţie