| utilizator004 a întrebat:

Am 15 ani si am varice.Cum pot scapa de ele? Mi-e rusine sa port pantaloni scurti sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la medic pentru a-ti prescrie ceva

| utilizator004 explică (pentru mona):

Pot face ceva sa nu mai iasa altele?sad

| mona a răspuns (pentru utilizator004):

Daca le tratezi la timp n o sa-ti mai iasa si altele...de aceia du-te neaparat la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este un articol interesant aici,
http://www.unica.ro/......244-1.html
Te pup!

| KTAleen a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic, pentru a afla cauza pentru care ti-au aparut asa timpuriu.
Din pacate creme/alifii etc sunt bani aruncati pe fereastra si frectie la picior de lemn.
Prin vene este transportat sangele inapoi. Au un fel de supape ce permit dcurgerea sangelui doar intr-un singur sens. Varicele sunt produse de ruperea acestor supape si stagnarea sangelui.
Scuze pentru modul de exprimare neprofesional dar am vrut sa inteleaga...
Sunt destule solutii de stopare a evolutiei si de remediere.

| AnalbagRevine a răspuns:

Fotocoagulare cu laser sau operatie de vascular striping, alta solutie nu e. probabil sun malformatii venoase la tine ca o boala venoasa cronica la varsta asta e greu de conceput

| supermari10 a răspuns:

Du-te la medic...Trateazate! Nu te teme o sa treaca. Bafta

| Disturbed9 a răspuns:

Sa mergi la medic este cel mai bine!