| Moonset a întrebat:

Am 15 ani si de cateva luni, tot am dureri musculare la picioare. Sunt perioade și perioade, durerea nu durează foarte mult și nici nu este insuportabila însă mi as dori sa știu care este cauza. M-am gândit ca poate e din cauza creșterii. alt motiv nu am găsit. de vreo 2 zile iar a apărut aceasta problema și nu știu cum as putea sa o rezolv. Voi știți despre ce este vorba? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi si din cauza cresterii, sau poate ca alergi zilnic sau mergi mai mult si te fortezi.

| AlexSalling a răspuns:

Febra musculara. Si eu am trecut prin ea pe la 12-13 ani. Rezolvarea ei poate fii un relaxant muscular, exista mai multe prin farmacii.

| Moonset explică (pentru AlexSalling):

Febra musculară de la ce?

| AlexSalling a răspuns (pentru Moonset):

Durerile in picioare (febra musculara) sunt cauzate doar din cauza efortului fizic in exces, in special in zona aceea. Ai facut sau faci efort fizic cu picioarele? Daca nu, da-ti seama (dupa perioadele in care iti apar) ce incepi sa faci din nou, de-ti revine durerea.