| fiara14 a întrebat:

Buna am 15 ani sunt baiat si am 1.67 este o inaltime normala pentru varsta mea?
ce inailtime aveati la 15?
precizez ca am 15 anii abia impliniti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistit ca este bine. Eu aveam 1.75, dar colegii de generala care aveau 1, 5 in liceu m-au depasit, s-au facut de 1.9, eu am ramas la 1.8

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare persoana are variatii in crestere, nu-ti fa probleme, mai ales ca baietii pot creste pana la 18-20 de ani.
Poti in schimb sa-ti ajuti cresterea daca faci un sport acum, un sport care sa te solicite zilnic si sa contribuie la cresterea oaselor si dezvoltarea musculaturii.

| CretuTau a răspuns (pentru Violleta2022):

Merita sa merg la kickboxing din vara asta? Am 1.67 si in 3 luni fac 16 ani.

| CezaraEM a răspuns:

Eu am 23 de ani si sunt pitica cat o fetita de 16 ani!
Cunosc baieti de varsta ta si au 1, 80!
Deci, nu iti face probleme de asta, baietii din ziua de azi, cresc foarte mult si sunt inalti.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Eu actual am 16 ani si 1.78 iar la 15 ami aveam 1.74-1.75. Dar depinde de genele fiecaruia. Stiu persoane de 16 ani ce au inaltimea unuia de a 5-a laughing) las ca cresti. Exista trei tipuri de persoane: scund, normal si inalt.

| Ciprian964335345 a răspuns:

Inaltimea ta o am eu acum desi sunt mai in varsta decat tine(20 ani).La 15 ani aveam pana in 1, 60 dupa care am mai crescut putin si de vreo 2-3 ani nu am crescut.