| 12UFFY a întrebat:

am 16 ani, 1.74 inaltime si 57kg. Intrebarea mea este daca ma apuc acum de sala(pentru ca vreau sa pun ceva pe mine, sunt destul de slab) ma voi opri din crescut.Va rog nu raspundeti numai daca stiti despre ce vorbiti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Teoretic ar trebui sa functioneze, daca ai o musculatura buna, te vei dezvolta foarte repede si vei arata foarte bine happy

| Ozgean07 a răspuns:

Salut mai bine mananci mai mult la fiecare masa ca sa pui macar pana la 60 de kg pe tine si apoi sa te apuci si dupa ce te-ai apucat ar fi bine sa mananci foarte multe fructe si legume si multa carne (dar nu salam ci carne prajita, gratar etc.) si intr-un an o sa arati foarte bine.

| 12UFFY explică (pentru Ozgean07):

Ma crezi sau nu, am incercat, dar nimic azi am 57 kg, maine 58 si poimaine iar 57.Nu are nici o logica, mananc la fel, depun la fel de mult efort dar tot oscilez. Am perioade in care ma ingras 3 kg, iar apoi slabesc subit...

| Ozgean07 a răspuns (pentru 12UFFY):

Pai atunci, cred ca este de la stres unii oameni se ingrasa iar altii slabesc..incearca sa nu te stresezi cu chestia asta ca si eu am 1.84 inaltime si 70 kg.

| 12UFFY explică (pentru Ozgean07):

laughing nu ma stresez din cauza greutatii mele, situatia nu e critica

| Ozgean07 a răspuns (pentru 12UFFY):

Mai bine te-ai duce la un doctor dar nu cel de familie cineva specialist in domeniu cu slabitul si cu kilogramele...

| 12UFFY explică (pentru Ozgean07):

Motivul pentru care vreau sa ma duc la sala nu este neaparat ca sa ma ingras, nu ma deranjaza greutatea, in timp am sa ma dezvolt. Insa vreau sa fac ceva sport, de cand sunt nua am facut niciodata vreun sport serios(doar p'acas' gantere si flotari) si ma gandeam ca ar fi o idee sa ma apuc de sala sau de inot. Dar am auzit ca daca mergi la sala te opresti din crescut, si de aceea am adaugat intrebarea.

| Ozgean07 a răspuns (pentru 12UFFY):

Da te opresti din cresterea in inaltime dar sincer nu iti ajunge 1, 74?