| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Am auzit de persoane care dimineata si seara mananca iaurt (activia) cu tarate (pentru oameni) si care intr-o luna au slabit mai mult de 10 kg.
Ei bine, este adevarat, chiar functioneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SindyR a răspuns:

Foamea nu este o solutie pentru slabit.
Si plus daca manunci seara mai rau faci. Decat sa tii aceste "diete" mai bine incepi sa mananci sanatos fara carbohidrati si sa faci sport. Repet :"FOAMEA NU ESTE O SOLUTI". E adevarat ca isi face efectul dar mai rau iti faci organismultui.
Bafta!

| totElodia a răspuns:

Nu. Insa am auzit de oameni care au slabit 6-7 kg pe luna consumand la micul dejun un iaurt 0% grasime cu fulgi de ovaz pe care ii gasesti la Penny sau in orice supermarket. Bine, pe langa un pranz si o cina sanatoasa.

| AliGab a răspuns:

Daca ajuta asa mult la slabit atunci sigur este facut doar din prafuri care joaca rol de iaurt comercial. Dar poti incerca sa mananci iaurt de casa si cereale si ar fi cam acelasi lucru ca activia cu tarate. Daca intr-adevar vrei sa slabesti tine post miercurea si vinerea si toate posturile de peste an (la ortodocsi 4 la numar) si mananca mai mult gatit, mese nu foarte copioase decat cat sa-ti potolesti foamea (asta nu inseamna sa te infometezi) si un pic de sport care sa te faca sa transpiri (in transpiratie este secretul slabitului) si ai sa vezi cum slabesti. Vei fi supermodel happy

| andreeaeubwaa a răspuns:

Parerea mea este ca s-ar putea sa fie adevarat deoarece cand tu nu mai manaci la fel de mult ca inainte si mananci decat 2 iauurturi pe zi. organismul tau slabeste foarte mult pana se obisnuieste de aceea dupa ce organismul sa obisnuit cu stilul asta de alimentatie nu prea o sa mai slabesti asa de mult. deci depinde de fiecare om. FUNDA. :O3?

| RobertLuci a răspuns:

Da si nu neaparat cu activia poate sa fie si apa de ex in o cana obisnuita cu apa pui o lingura de tarate si o bei una dimineata si una seara funda?