| SwagSwag a întrebat:

am ceva puncte negre pe fata si nu imi place sa le scot pentru ca ma dor, ati avea ceva idei cum sa scap de ele.
Multumesc happy
Pahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Eu folosesc crema de la nivea pentru cosuri e foarta buna

| MidnightLady a răspuns:

Exista plasturi pentru indepartarea punctelor negre. Nu-s cine stie ce minune, dar macar eviti durerea.

| KellyGreen a răspuns:

Buna! gasesti la farmacie plasturi de puncte negre( sunt 10 lei), folosesc si eu si scot cat de cat.

| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la cosmetica sa ti le scoata (doare un pic, dar e mult mai bine decat daca ti le-ai scoate acasa). Ai putea sa-ti cumperi niste creme de la nivea (dar am folosit si crede-ma nu sunt bune de nimic), am folosit si niste plasturi care spuneau ca fac ''minuni''... da' de unde...
Oricum chiar daca esti fata sau chiar daca esti baiat e bine sa iti ingrijesti faţa...(foloseste produse naturiste sau de la farmacie). Daca te duci la cosmetica acum... nu o s-o mai vizitezi curand (desigur ca n-o sa dispara de tot) dar daca te ingrijesti o sa le reduci numarul punctelor negre!

Sper ca te-am ajutat si mult succes!

| Robertutzuu a răspuns:

Am citit odata ca aspirina poate ajuta si pasta de dintilaughing dar sincer mie nu mi-au dat rezultate dar unei prietene i-au disparuthappy.

| DaianaDC a răspuns:

Incearca cu cafea si sapun lichid sau orice solutie de curatare (solutia trebuie sa fie cremoasa si sa faca spuma). Pui niste sapun lichid sau solutie pentru curatarea fetei intr-un vas mai mic (cescuta de cafea, pahar de plastic de unica folosinta) adaugi niste cafea (poate sa fie cafea din punga sau zat de cafea) si amesteci astfel incat sa obti o pasta. Cu ce ai obtinut te speli pe fata si clatesti cu apa calduta sau poti sa folosesti amestecul ca masca pe care o lasi pe fata 5-10 minute si apoi clatesti. In loc de sapun sau de solutia de curatare poti sa folosesti miere, dar trebuie sa lasi amestecul cateva ore ca sa se inmoaie zatul de cafea. Sper ca te-am ajutat, iar daca ai nelamuriri iti raspund cu mare placere! happy

| SwagSwag explică (pentru DaianaDC):

Multumesc foarte mult! am sa incerc si am sa iti spun daca m-a ajutat, nu am foarte multe dar si cate am imi sunt de ajuns laughing, e ok daca te adaug la prieteni?

| DaianaDC a răspuns (pentru SwagSwag):

E okhappy