| Radu997 a întrebat:

Am fost la stomatolog acum 2 zile pentru ca imi cazuse o plomba de la o masea. Mi-a curatat acolo maseaua si mi-a pus alta plomba. Acum maseaua arata ca noua doar ca ieri si azi mi-a aparut o durere moderata la ea. Am luat azi 2 pastile Nurofen dar nu prea se simte nimic. Are cineva vreun sfat sau vreo parere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catafan a răspuns:

Iti dai seama ca e vorba de o masea (o zona foarte sensibila), e normal sa te doara, incearca sa eviti bauturi prea reci sau prea calde, o sa-ti treaca in cateva zile, nu-i nici-o problema de care sa-ti faci griji.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Pai poate atunci cand a curatat maseua a ranit locul si trebuie sa astepti sa se vindece. Daca persista mergi la medic.