| Andrei265268 a întrebat:

Buna! Am fost racit zilele astea si ieri cand imi suflam nasul am suflat asa de tare incat am simtit o pocnitura in urechea stanga. De atunci doare putin. Ce pot face? Este grav? De mentionat ca mai aiud perfect si nu am alte probleme (B15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

B15 acesta este modelul? laughing mergi la medic ORL

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dop de ceara in urechi de aia cand ai suflat nasul s-a auzit o pocnitura, un medic orl ist se va uita in ureche si i ti va scoate dopul, sanatate multa.

| Violleta2022 a răspuns:

Noroc cu suflatul nasului, ca ti-ai scos dopul de ceara din urechi laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este grav, va trece de la sine.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Ți-ai spart timpanul, o sa înceapă să ți se scurgă lichidul cefalorahidian pe acolo în cel mai scurt timp.

| Homoerectus a răspuns:

Da e clar ți-ai spart timpanul nu o să mai auzi niciodată și văd că ți sa afectat și creierul. Normal că nu este grav mai stai două zile și dacă vezi că nu se duce și încă mai persistă problema vă rugăm să consultați un doctor.

P.S. Mai du-te la școală.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Homoerectus):

Nu il mai speria si tu, si asa este speriat de bombe.