| Andreeaioan115 a întrebat:

Bună,am insomnii iarăși din cauza vaccinului johnson. Recent mi-am făcut, help, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Imi amintesc de tine, siferi de ipohondrie pe langa depresie.
Ti-am spus si in trecut ca pentru problemele somnului cat si cele in care crezi mereu ca esti bolnava sa mergi la un medic psihiatru.
Pastilele de acolo o sa iti regleze somnul.
Se stie ca insomnia e in directa legatura cu depresia, deci daca pierzi foarte multi nopti nedormite dai in depresie la fel cum daca ai depresie poti avea si insomnii, este o interdependenta intre acestea!
Mergi la un psihiatru spune-i ca nu poti dormi si alte simptome sau ganduri aiurea pe care le ai, si lasa sfaturile de aici cat mai ales umblatul prin psihologi.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e vaccinul de vină.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca este de la vaccin.

| Sophieka a răspuns:

De la vaccin insomnii nu...Insomniile sunt din cauza internetului, tehnologiei, tv-ului, gandurilor, stresului...

Fa o meditatie de pe Youtube ...Scrie de exemplu : Meditatie pentru relaxare sau meditatie de iubire de sine, sunt doar exemple... Vei vedea rezultate bune si vei adormii.

| CIaudiu a răspuns:

Du-te la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu sunt insomnii de la vaccin.
Cine poate ști de la ce sunt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza stresului, anxietății, a gândurilor; meditezi prea mult, și prost!
Ai nevoie de un iubit, de prieteni, de a fi integrata și apreciata într-un colectiv, gașca de amici.
Eu în locul tău m-aș înscrie la o sala de fitness, as face sport intens ca să fi epuizata fizic și psihic, efectiv te-ar ajuta mai mult decât orice pe lumea asta.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Sport intens fac aproape zilnic, exerciții HIIT
Nu am un partener și nici prieteni asta ma afectează extrem de mult. Cum sa remediez situația?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nici eu nu am.
Pai nu știu sincer, dacă tu ești cea din poze e bizar ca nu ai prieten și nu primești validare din partea sexului opus. Ești o fata foarte frumoasa happy
Cred ca o sa cunoști la faculta sigur pe cineva, prevăd acest lucru.

| Andreeaioan115 explică:

Adică?

| Kuroo a răspuns:

Ia somnifere, mergi la doctor, nu mai repeta aceeasi "intrebare" de 100 de ori, e enervant. Sugerez sa mergi si la psiholog.

| Buzi213 a răspuns:

Nu cred ca e de la vaccin, cred ca ai depresie si numai un psihiatru te poate ajuta sa scapi de aceasta problema