| sokey a întrebat:

Am luat niste benzi de epilat de la farmacie si ieri mi-am epilat mustata (sunt baiat). Si acum nu ma mai ustura asa tare dar tot rosu sunt, de ce? Am facut exact cum scrie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

In cazul asta daca vei continua sa folosesti benzile vei vedea ca se va rari si nici nu te va mai durea ca prima data

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Baietii se barbieresc nu se epileaza pentru ca au firul mult mai gros pe fata, fata de fete. Nu prea ai ce face, ai rabdare 2-3 zile si va trece de la sine, eventual da-te cu o crema c galbenele sau Cicalfate.

| Felys a răspuns:

Daca ai apucat sa te razi cu lama,firele de par s-au inasprit si radacina e mai puternica si normal sa te iriti mai tare,fetele nu isi dau cu lama nicidata,si parul este foarte fin,si la noi se inroseste dar foarte putin si pana a doua zi nu mai se vede nimic,iti va trece,dati si tu cu crema de galbenele si suporta ca esti barbat, si pe viitor daca vrei sa procedezi la fel, sa nu iti mai dai nicidata cu lama, doar cu benzi si nu vei mai avea asa probleme, dar tot o sa trebuiasca sa te razi pe toata fata asa ca nu cred ca o sa recurgi tu la benzi peste tot

| sokey explică (pentru Felys):

Nu m-am dat cu bigul de loc am dat din prima cu benzi. Niciodata nu am pus bigul pe fata si de asta am dat cu benzi. Mustata a inceput sa creasca excesiv era destul de mare am 16 ani si chiar nu imi placea transpiram si ma deranja. Si ca sa nu creasca mult am dat cu benzile.

| sokey explică (pentru Felys):

Ok multumesc frumos.

| Felys a răspuns (pentru sokey):

In cazul asta daca vei continua sa folosesti benzile vei vedea ca se va rari si nici nu te va mai durea ca prima data

| 12345Anonim a răspuns:

Of,te deranjeaza 3 fire de par?