| anonim_4396 a întrebat:

Heei, sa nu radeti de minebig grin
mi-am epilat mustata cu benzi de la camil pentru fata, au si aloe vera in fine...am folosit vreo 3-4 pentru ca nu s-au luat toate firisoarele si am tot pus cate o banda iar acum mi s-a inrosit si ma mai si ustura cand pun mana si am incercat sa ma dau cu creme hidratante dar toate fac sa ma usture ingrozitor ce sa fac?
benzile le-am folosit ieri si as vrea sa-mi dispara pana maine seara macar un sfat ceva?

16 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Stiu ca suna ciudat dar daca ai da-te cu aftershave de la nivea, e foarte bun calmeaza roseata. Cand pui mana, ai grija sa fii spalata pe maini

| h3r a răspuns:

Într-adevăr crema de gălbenele e foarte bună.
Dar, ai putea pune o compresă cu apă călduță și pe urmă te poți da cu miere. ( E lipicios, dar merită).

Succes.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Mersi o sa tin cont dupa ce m-am dat cu acea crema dupa o zi a inceput sa mi se ia si pielea

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, azr fi bine să te dai în continuare cu cremă... încearcă și una cu aloe sau crastavete.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Pai cu loe am incercat prima data si ma ustura de muream si de la orice crema in afara de cea de galbenele

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e foarte bună. Oricum, cred că ți-ai revenit.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Da acum sunt bine

| SaschaM a răspuns:

Ulei de masline sau crema de galbenele - te poti da si acum, sunt excelente cicatrizante.

| anonim_4396 explică (pentru SaschaM):

Mersi am gasit undeva pe net si m-am dat cu crema de galbenele si e mult mai bine acum

| SaschaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, ma bucur! :*

| мαrrýиєlα a răspuns:

Nu folosii nimic, lasa asa. Nu agrava situatia!

| QuiPp a răspuns:

Nu folosi nimic deocamdata, dupa ce va disparea durerea, foloseste crema de galbenele, este cea mai potrivita.

| Looooooolll a răspuns:

Foloseste crema de galbenele

| mOonyX99 a răspuns:

Roseata o sa-ti treaca de la sine, dar am auzit ca e bine sa te dai cu un servetel demachiant inmuiat in ulei...sau ceva de genu si chiar citisem asta pe instructiunile de la niste benzi pentru fata happy

| anonim_4396 explică (pentru mOonyX99):

Pai benzile aveau deja niste sevetele cu un fel de ulei care miresoseau si frumos si imi calma zona plus ca se lua si ceara aia dar atunci a fost pe loc ca acum sunt iritata am auzit ca crema de galbenele e buna dar n ustu ce sa zic de aia cer sfatu

| Nocritixc a răspuns:

Pai eu m-am depilat pe picioare, am citit ca nu trebuie sa te dai 24 de ore cu creme sau alte chestii! Cred ca la mustata e la fel nu stiu ce sa faci dar nu trebuia totusi sa folosesti atatea caci se pare ca esti sensibila... asteapta pana maine.Nu mai da cu creme da doar cu apa simpla. Sper ca te-am ajutat Funa? :*