| Roxy1993 a întrebat:

am o durere de cap insopurtabila, de cateva ore.Am luat si medicamente, nu mai stiu ce sa fac, simt ca imi plesneste capul de durere.Stie cineva ce pot face? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raluca18 a răspuns:

Cred ca trebuie sa stai in pat intinsa, linistita, sa te uiti la televizor la ceva care sa te captiveze si mie imi trece durerea de cap cu nurofen.sa te faci bine repede

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Curata un cartof apoi taie-l rondele si inmoaoie-le 1 minut in spirt, apoi puneti-le pe zona dureroasa. Si daca tot nu-ti trece du-te la farmacie si ia-ti Quarelin.
Eu sunt experta in dureri de cap.
Bafta multa!

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Ai o migrena cred thinking
Nu prea poti sa faci nimic. Eu patesc asa destul de des si nu`mi trece decat a doua zi dupa ce dorm.sad

| Ady3835 a răspuns:

Incearca sa bei ceva cald(ceai, ciocolata calda), daca nu iti trece incearca cateva exercitii de respiratie iti va oxigena creierul. Trage are pe nas si expira pe gura.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Dormi!

| radu1993 a răspuns:

Un ceai cu nuca in el ar fi bun, crede-ma iti face bine.Asa m-a durut si pe mine capul si mi-a trecut dar iti spun sincer ca are un gust oribil

| Quiz3r a răspuns:

Deagaba te duci la doctor daca e durere insuportabila du-te la spital si iti zice ce sa faci...tu faci aia si sigur va disparea