| DianaEva30 a întrebat:

Am o intrebare..imi vine ciclul doar de 3 ori pe an..si nu e ceva de putin timp.e asa de prima data cand mi-a venit.Si nu am dureri de burta sau asa ceva cand sunt in a cea perioada.Este normal asa ceva?[adica..da..stiu ca nu e normal dar vreau sa spun.e ceva grav?] Mai exista cineva care e in situatia aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Nu este grav, dar da, ai niste probleme de natura hormonala, care pot fi tratate in urma unui tratament prescris de medic in baza rezultatelor analizelor tale.Ciclul tau menstrual neregulat poate indica o viitoare problema de conceptie, in caz de netratare.Iti recomand sa te vada un medic ginecolog si apoi unul endocrinolog, pentru linistea si sanatatea ta.Numai bine.