| Alinușș7278289345 a întrebat:

Vin cu o intrebare la care sper sa gasesc raspuns sau macar sa stiu daca este normal sau daca ati mai trecut prin asemenea stari.
De 3 luni de zile, de fiecare data cand imi vine menstruatia, e un chin, greturi, varsaturi, dureri de cap,ameteli, dureri de ochi, simt ca nu-i pot tine deschisi, diaree, burta scoate niste sunete ciudate, transpiratii abundente, totul doar cand imi vine menstruatia(mai mult in prima zi, fiind mai rau noaptea). Inainte aveam simptome destul de normale, durere de burta, uneori de cap si cam atat. Vreau sa va intreb de ce au degenerat in acest mod si daca ati patit si voi. Incep sa simt ca menstruatia o sa fie un calvar pentru mine de aici incolo. Mentionez ca am 18 ani, desi nu stiu daca conteaza... Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Poate ai un dezechilibru hormonal. Mergi la medicul ginecolog pentru un consult poate te linisteste, iti da vreun tratament care sa ajute cu pms-ul

| Ramona11111 a răspuns:

Nu știu dacă spun corect dar încerca să îți faci un test de sarcina sa nu fie sarcina cu menstruatie in acelasi timp cunosc persoane de genul dar daca nu este asa încerca să te duci să vorbești cu un medic sa iti dea niste pastile care o sa te ajute sa nu se mai întâmple așa