| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare mi-a iesit ceva inauntru obrazului langa ultimlile masele **maselele de minte* cand inchid gura acolo ma doare acolo cand mestec in gol prind pielita aia sau carne ce-o fi habar n-am cum sa explic oricum ma doare m-am uitat in oglinda si vad k se vede o bucatica de carne in plus umflata pot sa ma joc ca si cum ar fi omuletul din gat si nu stiu ce sa fac sa mi se traga

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Heartless562 a răspuns:

Cred ca ai un abces (am avut si eu acum cateva luni); pentru asta trebuie sa iei un antibiotic (tetraciclina sau amoxacilina 500). Ar trebui sa-ti treaca dupa 3-4 zile.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns (pentru Heartless562):

O sa iau sa vad daca dispare dar m-am uitat la poze dar nu seamana deloc