| ilyes a întrebat:

Buna am o intrebare mie mi-a venit menstruatia luna trecuta pentru prima oara iar luna aceasta mi-a venit mai repede iar o zi curge putin dupa cateva zile mai curge putin iar acum nu mai curge de cateva zile sper sa ma puteti ajuta. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un debut, nu te îngrijora.
Ceaiul de crețișoară te poate ajuta prin reglarea lui și cantitativ cât ca dată (să vină la 28 de zile calendaristice din prima zi de sângerare!).
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal, la inceput menstrele sunt mai neregulate si mai ciudate, fara ca asta sa insemne ceva rau

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări sunt NORMALE în primul an de ciclu menstrual.

Cu timpul, cam în decurs de 1-2 ani, se va "regla" cât de cât şi vei avea menstră aproape lunar.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna... nu prea stiu sincer :( nu as vrea sa ma bag dar... incerc sa te ajut : http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=90974&forum=5&0
uite niste pareri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este normal doar esti la inceput.
Mie mi s-a mai reglat atunci cand bei ceai de cretisoara, te ajuta mult, pe mine personal m-a ajutat mult.
Te pup!

| ilyes explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc foarte mult sincer eram foarte ingrijorata multumesc