| davidpd7 a întrebat:

Bună, am o nelămurire, fiecare data după ce fac efort fizic mai mare de exemplu joc fotbal sau ma dau cu bicicleta câteva ore simt ca am ceva ca flegma în plămâni și îmi vine sa tușesc sau simt discomfort în gat. Durează cam 30 minute sa-mi treacă după dar trebuie de fiecare data sa tușesc sa-mi iasă flegma aia sau ce e din plămâni sa nu mai am starea asta. Respir cât de cât ok, poate mai greu puțin, dar nu am probleme cu asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pot sa te intreb de ce spui ca "te dai" cu bicicleta?
Ca doar nu te agati de ea, sau te arunci pe ea ca la sanie, ori chiar asa faci?
Poate ar trebui sa inveti sa MERGI cu bicicleta, caz in care nu ai mai fii atat de obosit, mai ales daca iti stabilesti un ritm temperat de viteza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se curăță plămânii.

| anonimg a răspuns:

Ar trebui să faci o vizită medicului de familie care te va trimite la un specialist.