| Tina4qa a întrebat:

Am o problema, cind ma ridic din pat ametzesc mai sa cad... Ce este asta? FoOoOoOoOndaaaaaaaaaa+vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Probabil ca ai Hipotensiune ortostatica uite aici un link http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_3803 oricum du-te la medicul de familie sa vada exact ce ai.

| ThePunisher a răspuns:

Poate te ridici brusc, si atunci e normal sa fii putin ametita. E posibil sa ai o lipsa de calciu, sau probleme de vedere nedepistate. Iti recomand sa stai de vorba cu medicul de familie care va sti sa te indrume catre medicul specialist care te poate ajuta, in cazul in care este nevoie de un consult medical. O zi buna!

| anika33 a răspuns:

Aceeasi problema am si eu. Esti anemica.

| alintush15 a răspuns:

Propabil este din cauza ca te-ai sculat cu viteza__dar consulta un medik pa pa :*:*:*si sanatate

| summer12 a răspuns:

Si eu patesc asa, mi se intuneca vederea, ma doare rau capu si trebuie sa ma sprijin de ceva sa nu cad. Eu cred ca e din cauza ca sangele s-a obisnuit sa circule in pozitia de culcat, iar cand te ridici nu reuseste sa ajunga la creier suficient de repede, asa ca e posibil sa lesinam intr-o zi big grin Banuiesc ca nici sistemul imunitar nu e prea puternic si na...

| EduardTPU a răspuns:

Probabil asta este dupa amiaza cand te trezesti dupa un "pui" de somn, sau cand te ridici pur si simplu din pat intr-o zi caniculara.Mi se intampla si mie adesea, dar mai stau cateva secunde intins in pat, ma spal cu apa rece pe fata si imi revin!
P.S. Funda?

| Ghost_1336 a răspuns:

Si eu patesc asta...

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

E din lipsa de calciu si eu am problema asta ...singuru lucru e sa nu te ridicci brusc...

| REBEKAHs a răspuns:

Sa mi se intampla si mie.Nu e ceva grav.Cred ca esti stresata noaptea si te gandesti cum sa rezolvi ceva.Asami se ntampla mie de fiecare data cand pun suflet pe ceva si vreau sa vezol ceva :*

| LoveChocolate10 a răspuns:

Esti bolnava. Si eu am fost. Du-te la un medic si el o sa iti spuna daca ai nevoie de medicamente si ce sa faci

| InNa_9572 a răspuns:

Si mie mi se intampla de multe orisadCred ca ar trebui sa mergem la un doctor.probabil avem lipsa de calciusad