| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am o problema mai rusinoasa ca sa zic asa, in urma cu vreo 3-4 luni mi-a aparut un fel de ganglion chiar langa,,noada fundului", nu ma doare deloc, dar vad ca nu mi-a trecut, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu stiu nici eu asta, dar ziceam asa, trebuie sa mergi la doctor pentru a fi sigur ca nu-i ceva mai rau.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca ti-a aparut vreun ganglion. Nu stiu exact ce poate fii, cred ca este un lipom (aglomerare de celule adipoase) dar cum nu merge doar cu crezutul, ar fi mai bine sa mergi la medic, sa nu fie ceva grav (hernie de disc).

| Gabitzu246 explică (pentru Zenithf):

Nu ma pricep prea bine dar nu cred ca la hernie de disc faci asa ceva, oricum mersi de raspuns!

| Zenithf a răspuns (pentru Gabitzu246):

Nu stiu nici eu asta, dar ziceam asa, trebuie sa mergi la doctor pentru a fi sigur ca nu-i ceva mai rau.