| Millis a întrebat:

am o problema mare cu constipatia tocmai ce am luat un laxativ vinerea trecuta si nu am mai facut de atunci. nu mai rezist iar se va aduna si eu nu mai suport ce sa ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bea zilnic cate doaua cani de ceai de musetel si dimineata incearca sa bei o cafea dupa ce mananci

| neutrino a răspuns:

Baga-ti acolo unde trebuie supozitoare cu glicerina si bea ulei de parafina. Succes!

| andrei1237 a răspuns:

Consuma ulei de masline dimineata pe stomacul gol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Consumă dimineaţa pe stomacul gol o lingură de ulei de măsline.
Uleiul de măsline vindecă chiar şi constipaţia cronică.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ovaz sau oleaginoase, multe verdeturi si fa sport. poti sa incerci o detoxifiere.

| mary4048 a răspuns:

Ceai de musetel cu miere de albine!

| elisabeth09 a răspuns:

Buna! am si eu foarte des aceeasi probleme..eu te sfatuiesc sa mananci multe fructe ca mere, pere, prune etc si multe legume..lapte ..multe lichide..si daca poti sa iei dimineata pe stomacul gol o lingura de ulei de masline(sincer.e cam scarbos..am luat si eu). Sper sa-ti fie de folos!