| Ionut2143 a întrebat:

Am observat de cateva zile ca mi s-a facut in gura, aproape de " omulet" pe partea stanga ceva alb care ma deranjeaza si la limba... Am bagat mana dupa el si am putut cumva sa il scot, e ca si ceva resturi de mancare si are un gust urat. Dupa cateva zile mi s-a facut iar. Nu am mai patit pana acuma asa ceva? Din ce cauza apar? Din cauza unei raceli sau secreta ceva glanda asa ceva? Ciudat ii ca il pot trage cu unghia fara sa ma doara...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Matyezda a răspuns:

Du te la un medic, el te va trimite la un laborator. Ei vor lua albul ăsta din gura ta, îl vor analiza și vor spune ce e, iar tu ce problemă ai

| Ionut2143 explică (pentru Matyezda):

Nu stiu..sunt ca niste resturi de mancare, albe doar ca se pozitioneaza pe partea stanga dupa masele, in dreptul "omuletului"