| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva.in momentul in care am emotii sau sunt stresata imi apar p piept niste pete rosii care s extind p brate, nu ma mananc si mentionez ca imi apar doar in starile d anxietate.imi poate spune cineva cam c ar putea fi. exista vreun tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Din pacate nu cred ca exista alt tratament in afara de a evita situatiile care genereaza astfel de reactii. Cunosc mai multe astfel de persoane, si pot sa-ti spun ca au aceste reactii de multi ani, doar in situatiile amintite de tine; nu exista nici o problema legata de starea generala de sanatate, decat de ordin estetic (dar oricum sunt trecatoare), asa ca asta e...invata sa traiesti cu asta si, revin, evita starile care le provoaca!

| claudiea79 a răspuns:

Si mie imi apareau pe fata si pefrunte. de 1 an de la nervi imi apare urticare. de care nu mai scap nici cu pastile nici cu ceaiuri sau regim.nu te mai enerva. poti face si diabet pe sistem nervos

| Lale_2033 a răspuns:

Credeam ca doar eu am problema asta. E oarecum linistitor sa stiu ca nu e ceva care se manifesta doar la mine. eu astept sa treaca de la sine, dupa ce ma calmez.