| StefiMaria a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare?
De ce ma doare operatia [de apendicetomie], si este inca mov daca m-am operat pe 10 august 2009? Este normal?
Tin sa mentionez ca am fost la medic: chirurg, pediatru, ginecolog si toti au spus ca nu am nimic...
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Urma unei operatii se poate sa mai doara multa vreme. Ia ceai de pedicuta, pune intr-un saculet de panza, iar saculetul pune-l lipit de piele, deasupra taieturii, iar peste leaga strans cu ceva. Pedicuta are efect asupra durerilor musculare cu cele mai diverse cauze - operatii, carcei, spasme, intinderi musculare s. a.

| Xonia a răspuns:

Pai daca au zis ca e normal si ca nu e nimic, inseamna ca asa e, ei stiu mai bine
Poate asa ramanethinking un timp mai indelungat, cine stie?

| blonduu a răspuns:

Nu ai precizat daca te mai doare sau ai sensatii de discomfort. Daca locuiesti intr'un oras mai mic, du'te la un cabinet din alt oras in care poti gasi doctori cu mai multa experienta. Fa o radiografie.