| Rick_Carmen_1973 a întrebat:

Bună! Am si eu o întrebare? Poate sunt pe aici cunoscători in ale aparatelor de luat tensiunea arterială? Sunt bune cele comandate de pe net, adică indică corect tensiunea? Se poate avea incredere in astfel de aparate? Vă multumesc anticipat pentru eventualele răspunsuri! ????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu toate arata corect. E bine sa il iei dintr-o farmacie chiar daca te costa mai mult.

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru darrio2007):

Mersi de raspuns, adevărul e ca si asa a fost destul de scump de pe eMAG, dar oricum mi-am făcut și o programare la medic, să vedem, seară faină!

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cele cumparate din FARMACII care sunt verificate si omologate medical!

| mi25 a răspuns:

Cele care se pun la incheietura antebratului cu palma dau date neconcludente. Mai bune sunt cele care se pun pe brat.

| vince21 a răspuns:

Dacă ești din București poți comanda de la Bebe Tei. Au prețuri accesibile și aparatele lor sunt foarte ok.

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru vince21):

Mersi de răspuns, nu sunt din București.