| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, stiu ca poate o sa vi se para stupida dar chiar vreau un raspuns si cat de repede puteti. astazi am programare la 4 la stomatolog si trebuie sa-mi scot o masea, dar azi dimineata mi-a venit menstruatia. intrebarea mea este pot sa-mi mai scot maseaua daca sunt pe stop? raspuns urgent! eu am auzit si pareri pro dar si contra...cica pot face hemoragie sau ceva de genu sau ca o sa-mi curga mai mult sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jess179 a răspuns:

Da,in timpul menstruatiei coagularea este redusa, ca sa se poata elimina tot endometrul necrozat. Orice manevra invaziva se va solda cu o hemoragie mai mare decat in mod normal.
Acum du-te daca ai programare, dar spune-i doctorei ca esti la menstruatie, si poate o reprogrameaza alta data.Mult succes.

6 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Ca nu e bine sa mergi la dentist cand esti la menstruatie.
happy

| Anonima264 a răspuns:

Da,nu-i bine sa mergi la medic in timpul menstruatiei!

| Anonima264 a răspuns:

Asta nu am stiut...
Raspinsul nu-i rautacios, stai linistita!
Si cuplacere!

| Dianaㄨ a răspuns:

Eu mi-am scos maseaua cand eram pe stop si, sincer, anestezia nu si-a facut niciun pic efectul [anestezie injectie ] si am zis ca mor pe scaun. Sfatul meu este sa anulezi programarea pentru ca pot aparea complicatii.

| Dianaㄨ a răspuns:

Cu placere :*