| Peter28 a întrebat:

Am o problema. De multe ori mi s-a intamplat asta si nu stiu de ce. De fiecare data cand stau mult timp pe pat, sau pe scaun, cand vreau sa ma ridic incep sa vad negru si niste "stelute" si ma doare tare capul. Si trebuie sa stau putin pana imi revin. Oare de ce sa intampla asta?

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Se inampla la toti. Uite explicatia siintifica:

Atunci cand stai, esti intr-o pozitie relaxata si presiunea arteriala e scazuta.Cand te ridici, inima trebuie sa pompeze mai mult sange, si deci are nevoie de mai mult oxigen.Vezi stele atat timp cat dureaza ca sangele cu oxigen sa ajunga la creier. Poti sa eviti acest lucru daca te ridici treptat. big grin

11 răspunsuri:
| LukaVocaloid a răspuns:

Nuti face griji nu-i nimic grav si mie mi se intampla uneori este deoarece te ridici brusc din pat si probabil ai lipsa de calciu sau vitamine am uitat sigur :p da ai grija sa nu cazi cand ti se intampla eu o data am cazut si m-am dat cu capu de dulap dupa de usa si dupa a mai trebuit si m-am dat cu capul si de scaun rolling on the floor

| oOSaritaOo a răspuns:

Si mie mi se intampla asta in vacante, parca ametesti... cred ca e din cauza ca stai prea mult sau din cauza calculatorului, televizorului sau din cauza ca te ridici prea brusc.

| Andr3y007 a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Nu te supara, dar poate si u ar trebui sa te duci la medic.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o stare de extenuare fizica, probabil si o anemie.Ai nevoie de cateva vitamine si ordonarea programului zilnic.Masa la timp, odihna corespunzatoare. Poti merge la medicul tau de familie sa-ti prescrie ceva.

| MetalHead04 a răspuns:

Asa se intampla la toata lumea, sau ma rog..nu chiar toata lumea..ca unii nu isi dau seama.

| slowswag a răspuns:

Este din cauza calculatorului

| WhiteLover a răspuns:

Esti anemic, lipsa de fier sau calciu, cel mai bine ar fi sa mergi la medic care cel mai probabil iti va da niste suplimente nutritive, vitamine, sau ce stie el mai bine

| Andr3y007 a răspuns:

Poate ar trebui sa te duci la doctor.

| marlboroYkent a răspuns:

Nu e adevarat ce a zis Sarita e din cauza lipsei de CALCIU si MAGNEZIU

| sskumpik a răspuns:

Ai lipsa de calciu. Mergi la medic si iti va prescrie niste vitamine. Fundita?:X

| maddymadutza a răspuns:

Esti foarte suparat, iti este rau sau daca stai foarte mult la calculator... (mie asa mi se intampla mereu )