| anonimulll123123 a întrebat:

am si eu o problema, una dureroasa. O data la nu stiu cate luni am niste carcei foarte puternici si imi cauzeaza o durere insuportabila si nu stiu care este cauza, inainte aveam cate unul si imi trecea, dar de ceva vreme am mai multi consecutiv. Ce cauzeaza acesti carcei si cum as putea as-i opresc?
PS: am observat ca doar la unele miscari imi apar, de exemplu, cand incerc sa imi ridic piciorul pe scaun. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Trebuie să vezi un medic, poate fi o lipsă de vitamine sau poate fi o altă cauză.

| wolder a răspuns:

Trebuie sa te duci la un doctor sa-i explici asta, el va stii ce problema ai. Poate iti faci si o radiografie

| Delicacy a răspuns:

Eu ştiu că nenea cârcel apare din cauza carenţei de potasiu şi calciu din organism.Consumă timp de câteva zile banane, lămâie şi produse lactate... dacă în termen de 10 zile, nu-ţi dispar cârceii, atunci s-ar putea să fie o problemă patologică care necesită intervenţii medicale.

| Robin0744 a răspuns:

Poate fi o carență de calciu dacă apar des. Dacă apar „la nu știu cîte luni" nu e relevant, poate fi amorțeală din cauza poziției nefirești.