| xSmokee a întrebat:

Bună, am și eu o nelămurire în legătură cu grupa mea sangvină. Tata are AB negativ, iar mama 0 pozitiv, ce grupă de sânge am? Dau fundă pentru cel mai bun răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu poate ghici. Poti avea oricare (depinde de gena) din grupele sanguine existente si poate fi pozitiva sau negativa. Numai o analiza de sange iti poate determina grupa.

| Kerre a răspuns:

Daca ai pasaportul la dizpozitie te poti uita peste el ca scrie exact ce grupa de sange ai pozitiva/negativa etc.

| xSmokee explică (pentru Kerre):

Nu am pașaport

| xSmokee explică:

Ce-am râs