| NoName321028 a întrebat:

Salut! Daca mama are grupa de sange ab4 cu rh pozitiv și tata 01 cu rh pozitiv eu ce grupa de sange am? Sunt sanse sa am 01?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Buna! Poti avea grupa A sau B, Rh-ul pozitiv sau negativ.
Asta se poate determina printr-o analiza simpla.

Doar in cazuri extrem de rare ai putea avea grupa 0 sau AB.

| Mirel4412 a răspuns:

Ai o sansa de 50% sa ai grupa de sange O, dar fara analize nu vei stii doar lein calcule teoretice

| Cksihja a răspuns:

Întreabă doctorul, el poate face un test și să afle ce grupă ai.

| mihaela000ela a răspuns:

NU! Grupa sangvină a copilului poate fi:A -/A +/'B -/'B +/