| raluca750 a întrebat:

am si eu o problema. am 13 ani jum si am sanii destul de mari, doar ca sunt cam slabuta si ma trag fff tare in jos. am inceput sa am cocoasa din cauza sanilor. ce sa fac?crying help mee(un sfat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa faci exercitii pentru muschii spatelui, pentru a-ti consolida musculatura.

| Daria a răspuns:

Sa porti un sutien sau o bustiera, nu e destul de logic, din moment ce deja ai probleme cu coloana?

| mihaibrasov a răspuns:

Mergi la un medic si poarta sutien care sa sustina greutatea sanilor pe umeri.

| εїз a răspuns:

O problemă cam delicată.
Du. te la un doctor, nu sta pe loc, problema ta este cam delicată, nu este normal, dar multor fete li se întamplă asta, aşa că nu te îndupleca.
Pa, pa

| hax0r a răspuns:

E o problema serioasa. uploadeaza niste poze cu ei pe imagefap sau imageshack.us sa vedem ce se poate face

| anotherchild a răspuns:

Nu am mai vazut si nici auzit asa ceva.
Eu te-as sfatui sa te vada un doctor - sau sa incerci sa mai iei cateva kg in greutate!

| danco a răspuns:

Cred ca ai o problema altundeva. M-am uitat pe intrebarile tale precedente. Intrebai acum ceva timp unde gasesti filme porno romantice si ziceai ca ai 19 ani. Nu esti cumva un adolescent bubos obsedat de "pasa" ca nu a vazut niciodata una in real life?

| ladygaga a răspuns:

Esti prea mica. ai decat 13 ani
ai tot timpul sa te dezvolti pana la 18 ani

fii fara grija~

| Piticaaa a răspuns:

Incearca sa stai dreapta si clar poarta un sutien. si eu am sanii mari dar nu cred ca ai mei sunt o problema.

| lencikk a răspuns:

Incearca sa porti sutiene cu pushupp, iti ridica sanii si e mult mai usor, iti recomand sutiene de la jolidon deoarece sunt bune din punct de vedere medical.incearca sa stai dreapta

de asemenea poarta tocuri, can ai papuci cu toc nu ai nici o sansa sa stai gheboasa...:*

| G a răspuns:

Suna ciudat, dar poarta corset, nu sutien. s-au facut studii care arata ca femeile care poarta corset au sanse mai mici sa aiba probleme cu spatele decat cele care poarta doar sutien.
ai grija doar sa nu-ti cumperi unul prea kinky.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingrasa-te!

| LoveForShania a răspuns:

Ei bine, e o problema destul de grava. Adica din cauza unor sani poti capata si acea cocoasa.
Consulta un medic. Poarta mult sutien sau cel mai bine bustiera sa iti tina sanii!

| alexxx a răspuns:

Wowesti ceva de genul lu bianca lu bote banuiesc slaba si cu sani mari:X

| alexxx a răspuns:

Da din ce oras zici ca esti?:Xlaughinghappy

| xeleur a răspuns:

Poarta suntienbig grin

| ZeRoberto a răspuns:

Sexul de mica nu e bun straight face