| Marianatalia24 a întrebat:

Buna am si eu o problema
Am 15 ani și sunt cam exagerat de slaba (cam 39-40 kg la 1, 60 și ceva...), am picioarele foarte subțiri, am găsit un fel de "provocare" cu 3.295 de genoflexiuni într un interval de 30 de zile, începând de la 50 în prima zi ajungând la 250 la ultima zi din cele 30.
Credeti ca ma va ajuta sa cresc puțin masa musculara de pe picioare sa fie puțin mai groase? Sau o sa slăbesc din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

ARATI PERFECT! Nu-ti forta corpul pentru a place altora, ca dupa unele standarde absurde!

| RobertMoon a răspuns:

Exercițiile cu greutatea corpului nu te vor ajuta niciodată să mărești masa musculară dintr-o zonă a corpului, dacă vrei asta îți recomand exercițiile cu greutăți, dar nu este indicat la vârsta ta. Daca vrei sa te îngrași își recomand siropul Biomed6 cu 30' înainte de masa de prânz și de seară și o pastila de vigantoletten de 1000 pe zi, dar și să mănânci bine.

| AnastasiaK a răspuns:

Chestia aia e strict un challenge, asa cum ii zice si numele. Nu te ajuta cu nimic, poate doar sa cresti rezistenta daca n-o ai deja.

Daca vrei sa-ti lucrezi picioarele, du-te la sala. In orice caz, slabirea si cresterea in greutate sunt determinate de alimentatie. Daca nu mananci, n-ai cum sa cresti in greutate.

| Raducons a răspuns:

Nu te va ajuta, trebuie sa mananci mai bine si sa accepti ca asa este constitutia ta.Esti foarte tanara si in timp o sa te mai dezvolti,
Fetele cu muschi nu sunt chiar asa de frumoase.

| Opianne a răspuns:

Mergi la medic. Ești la o vârstă la care nu ar trebui sa faci ceva legat de dezvoltarea și sănătatea ta așa, după ureche