| Marianatalia24 a întrebat:

Buna, am si eu o problema.

Am 15 ani și sunt cam exagerat de slaba (cam 39-40 kg la 1, 60 și ceva...), am picioarele foarte subțiri, am găsit un fel de "provocare" cu 3.295 de genoflexiuni întrun interval de 30 de zile, începând de la 50 în prima zi ajungând la 250 la ultima zi din cele 30.

Credeti ca ma va ajuta sa cresc puțin masa musculara de pe picioare sa fie puțin mai groase? Sau o sa slăbesc din cauza asta?
Precizez ca este genetic și oricât as manca nu se schimba nimic!
Aștept răspunsuri serioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca si carne si produse lactate (cas, branzeturi etc.) naturale multe, sa se poata dezvolta muschii si oasele!

De asemenea, mergi sa-ti faci analiza de functionalitate ale glandelor tiroidale, probabil functioneaza in exces.

| mgtow a răspuns:

De gasit partener in viata vei gasi nu e o problema asta. E genetica care ai traso de la unul din parinti si nu poti schimba deloc

| aXy99 a răspuns:

Du-te la sala si fa genuflexiuni, indreptari, ridicari pe varfuri si extensii pentru bicepsul femural cu greutati, mananca multe proteine si grasimi sanatoase si ai sa vezi ca iti vei dezvolta picioarele si fundul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta, ai primit o gramada de raspunsuri, ce n-ai priceput?

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, vor ajuta putin, dar vei mai si pierde din grasimea pe care nu prea o ai pentru ca obosesti, arzi calorii, transpiri etc.

| ngllllll a răspuns:

Nu te stresa. Joaca basket.

| Aguesst a răspuns (pentru ngllllll):

Ti-as da un milion de funde.

| ziptrack a răspuns:

Consumi paine sau produse pe baza de faina alba? Dar dulciuri?